Sıkça Sorulan Sorular

Edupya dijital bir eğitim sitesidir. Aslında normal bir kurstan farklı değiliz. Sadece içerikleri size internet ortamından sunuyoruz.

İnternet ortamında pek çok içerik üreten site var. Ancak biz diğerlerinden farklı olarak bol sayıda içerik oluşturmaya uğraşmak yerine özgün kurslar hazırlıyoruz. Bir programın en ufak özelliğini eğitim diye sitemize eklemiyoruz. Sektörde sizin ihtiyacınız olacak bilgileri kurs haline getiriyoruz.

Edupya üzerinde eğitim almanın normal bir kurstan çokta farkı yok. Bir eğitim kurumunda sıraların arkasından dersleri dinlerken, Edupya üzerinde kendinizi hazır hissettiğinizde anda ve dilediğiniz ortamda derslere başlayabilirsiniz. Kurs sırasında aklınıza bir şey mi takıldı? Eğitmenlerimize Edupya üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz. Üstelik kursu bitirdiğinizde başarılarınıza göre sertifika bile veriyoruz.

Edupya’ da grafik-tasarım, programlama, üç boyutlu modelleme-animasyon, Oyun yapımı vb. çeşitli kurslar bulunuyor. Daha pek çok kategori sitemiz üzerine ilerde eklenecek. Kurslar menüsü altından tüm programlar ve kategorilere ulaşabilirsiniz.

Edupya’ da ücretli ve ücretsiz kursları bulabilirsiniz. Belli aralıklarda sizin için ücretsiz kurslar ekliyoruz.

Eğitim düzenlediğimiz sektörler o kadar hızlı gelişiyor ki belirli bir zaman sonra kurslar güncelliğini kaybedebiliyor. Kimi zaman bir programın yeni çıkan versiyonu kimi zaman eğitimlerde gösterilen bir tekniğin kullanılabilirliğini yitirmesi bu duruma yol açıyor. Bunun önüne geçebilmek için farklı kurs tipleri oluşturduk.

Temel Kurs, güncelliğini kolay kolay yitirmeyen yıllar sonra bile kullanabilecek tipte eğitimleri içeriyor.

Güncel Kurs, belirli bir zaman sonra güncellenmesi gereken, abonelerin bu kurslar güncellendikçe kendi bilgilerini tazeleyebildikleri eğitimlerden oluşuyor. Örneğin bir programın temel kullanımını konu alan bir kurs her yeni versiyonda güncellenir.

Kademeli Kurs, anlatılması zor, hafta hafta ilerleyecek eğitimlerden oluşur. Sanki bir dizi film gibidir. Her hafta önceki haftanın özeti verilir ve dersler bu şekilde başlar. Önceki bölümleri kaçırdım diye üzülmeyin. Kursa geç başlasanız bile önceki haftaları tekrar izleyebilirsiniz. Ya da önceki haftalardaki bilgilerinizi tazelemek için özetleri izleyip yeni haftaya bu şekilde başlayabilirsiniz.

Siteye abone olarak abonelik paketinde belirtilen süre boyunca tüm eğitimleri izleyebilirsiniz. Abonelik yapmak istemiyorsanız siteye ücretsiz üye olarak, ücretsiz kursları da takip edebilirsiniz.

Aşağıdaki linkten siteye abone olabilirsiniz.

Abonelik

Süresiz satın alma, kursları siteye abone olmadan ücretsiz üyelik ile izleyebilmenizi sağlar. Normal şartlarda Abonelik paketi bittiğinde site üzerindeki ücretli eğitimlerden yararlanamazsınız. Ancak bir kursu süresiz satın aldığınızda abonelik paketiniz bitse bile izleyebilirsiniz. Böylelikle kursu her ihtiyacınız olduğunda tekrar tekrar ücret ödemeden izleyebilirsiniz.

Tabi ki! Süresiz satın alma özelliği sizi siteye sürekli abone olmak zorunda bırakmamak içindir. Süresiz satın aldığınız kurslarla beraber diğer kursları da izlemek istediğinizde abonelik yapabilirsiniz. Aboneliğiniz bittiğinde ücretli kurslara ulaşamazsınız. Ancak süresiz satın aldığınız kurslara erişiminiz devam eder.

Sertifika sistemi sizin konulara daha hakim olabilmeniz için geliştirilmiştir. Her kurs için sertifika alabilirsiniz. Ancak kursun açıklamasında belirtilen sertifika puanını geçmeniz gerekli. Puanlarınızı arttırmak için videoları izlemeli ve bölüm sonundaki soruları doğru cevaplamalısınız.

Sertifika almak istemiyorsanız soruları es geçebilirsiniz.

Kare barkodlar sizin sertifikasını aldığınız kursta güncel olup olmadığınızı gösterir. Bir kursun güncellemesi yayınlandığında sertifikanız geçerliliğini kaybetmez ancak eskimiş kabul edilir. Güncelleme videolarını izlediğinizde sertifikanız otomatikman yenilecektir. Kare barkod sistemi bulunan sertifikalar ile iş başvurusu yaptığınızda bu sistem sayesinde sizin işverene sertifikasını aldığınız konuda güncel olduğunuz kanıtlanmış olur.

Sertifika almak için sadece video izlemeniz yeterli değildir. Aynı zamanda bölüm sonlarında sorulan sorulara da doğru cevap vermelisiniz. Her kurs için ayrı bir Sertifika Puanı bulunuyor.  Videoların tamamını izlediyseniz kursun başlangıç sayfasındaki “Soruları Cevapla” buttonuna tıklayarak tüm sorulara tekrar göz gezdirebilirsiniz.

Rotalar sizin istediğiniz bir meslek doğrultusunda ilerlemenizi sağlar. Bir rota seçtiğinizde o mesleğin gereği olan bilgileri içeren kurslar size önerilir. Bu kursları izleyerek rotayı tamamlamış olursunuz.

Rotaları kullanmak zorunda değilsiniz. Edupya üzerinde istediğiniz kursu izlemekte özgürsünüz.

Rozetler sizin motivasyonunuzu sağlam tutmayı sağlar. Site üzerinde yaptığınız faaliyetlere göre rozet kazanırsınız. Bazı rozetler özeldir. Özel rozetlere ulaştığınızda Edupya tarafından ödüller kazanırsınız.

Hayır. Abonelikler kişiye özeldir. Başka biriyle kullanamazsınız.

Şirket olarak Edupya kullanmayı düşünüyorsanız, çalışanlarınızın eğitimlerini takip edip performanslarını kontrol edebileceğiniz bir sistemimiz var. Lütfen bizimle irtibata geçin. İletişim

Hayır. Aboneliğiniz sonlandığından otomatikman ücretsiz üyeliğe geçiş yaparsınız. Derslere devam etmek için tekrar paket tazelemeniz gerekir.

Kredi kartı bilgileriniz kesinlikte site üzerinde tutulmuyor. Ödeme sırasında iyzico’nun altyapısını kullanıyoruz. Bu sayede Dünya’ nın en üst düzey veri güvenliği standardı olan PCI (Payment Card Industry) – DSS (Data Security Standard) sertifikaları sayesinde uçtan uca şifreleme ile bilgileriniz güvende tutuluyor.

Edupya üzerinden Bonus, Axess, World, Maximum, CardFinans, AsyaCard ve Paraf  kredi kartları ile 12 taksite kadar bölerek ödeme yapabilirsiniz. Ancak taksitlendirme devreye girdiğinde ödemeden sorumlu aracı kurum tarafından taksit sayısına göre komisyon uygulanmaktadır.

Ne yazık ki AKN ve AKK kullanımı servis sağlayıcılarının belirlediği bir durum olduğundan Edupya’yı kullandığınızda kotanız düşecektir. Eğitimler biz ekranda ne görüyorsak sizinde aynı görüntüyü aynı kalitede görebilmeniz için kaydedildi. Ancak HD yayın yerine daha düşük kaliteli yayınları da video player üzerinden izleyebilirsiniz.

Hemen Üye Ol

Sende gelişmekten geri kalma! Üye ol ve sürekli güncellenen eğitimlerimiz ile aklını zinde tut.

Kafanıza takılan sorular mı var? Hemen bize ulaşın

Site içerisinde cevabını bulamadığınız her türlü soru için buradayız. Hemen iletişim formu üzerinden bize ulaşın. En kısa sürede sorularınız cevaplanacaktır.

Üyelik Memnuniyeti

Üyelerimizin memnuniyeti bizim için her şeyden önemli. Bu yüzden sizi dinlemeyi seviyoruz.

  • destek@edupya.com adresinden gün içinde destek
  • Kursların eğitmenlerine soru sorma
  • Memnun kalınmadığı takdirde ücret iadesi

Eğitim Kalitesi

Edupya içerisinde izleyeceğiniz her şey size bir şeyler katmak içindir. Bunun için buradayız.

  • Seçtiğiniz mesleğe göre sizi yönlendiren rotalar
  • Sektörde kullanılan teknikler
  • Başka yerde bulamayacağınız kurslar